Efektowne zwycięstwo Polaków na koniec Mistrzostw Świata U18 Dywizji IIA

hokej

We wtorek reprezentacja Polski juniorów rozegrała piąty, ostatni mecz w hokejowych Mistrzostwach Świata U18 Dywizji IIA. W ArcelorMittal Park w Sosnowcu nasz zespół pokonał Chorwację 8:0.

Biało-Czerwoni rozpoczęli mecz wręcz fenomenalnie. Po zaledwie 10. minutach gry prowadzili 5:0! Koncertową grę Polaków rozpoczął Mateusz Majkowski, po nim do siatki rywali trafili jeszcze – dwukrotnie Tymoteusz Petrażycki, Sebastian Wojciechowski i Jakub Skrzypski.

W drugiej tercji Polacy drogę do bramki rywali odnaleźli tylko raz, autorem jedynego trafienia był Adrian Ziober. W ostatniej części mecz gole zdobyli Szymon Gumiński i Wiktor Zając, ustalając wynik spotkania na 8:0.

– Jestem dumny z tej drużyny. Kluczowy w turnieju był dla nas pierwszy mecz z Wielką Brytanią. Prowadziliśmy 3:0, ale rywale doprowadzili do remisu. Mimo to wygraliśmy. Ostatnie trzy mecze zagraliśmy na zero. Nasza drużyna pokazała fajny hokej. Wszyscy chcieli, abyśmy wrócili do wyższej dywizji i to zrobiliśmy – mówił na koniec rywalizacji uradowany trener Andrei Gusov.

We wtorek w bramce świetnie spisywał się Jakub Wieczorek, a wcześniej Igor Tyczyński, który był jednym z najlepszych bramkarzy mistrzostw.

Polacy z kompletem zwycięstw awansowali do Dywizji IB. Na drugim miejscu uplasowali reprezentanci Wielkiej Brytanii, a na trzecim Niderlandów. Rumunia, Chorwacja i Serbia, zajęły odpowiednio miejsca czwarte, piąte i szóste.