Na razie bez podium w pięściarskich Mistrzostwach Europy

boks

Wtorkowa sesja walk ćwierćfinałowych podczas Mistrzostw Europy w Belgradzie nie była szczęśliwa dla biało-czerwonych. Trzy polskie pięściarki poniosły porażki, zamykając sobie drogę do pozycji medalowych.

Wczorajsze walki przyniosły spore rozczarowanie kibicom pięściarstwa nad Wisłą. Trzy zawodniczki z orzełkiem na piersi walczyły w ćwierćfinałach o strefę medalową i wszystkie przegrały swoje pojedynki. Natalia Kuczewska (50 kg) uległa Bułgarce Zlatislavie Chukakanovej, Wiktoria Rogalińska (54 kg)  była gorsza w starciu z Węgierką Hanną Lakotar, a Barbara Marcinkowska (70 kg) nie sprostała Rosjance Darimie Sandakovej, mistrzynią Europy sprzed 5 lat.

Dzisiaj pojawią się kolejne medalowe szanse. W kategorii 48 kg Jakub Słomiński powalczy z Rosjaninem Edmondem Khudoianem. Polak jest brązowym medalistą Mistrzostw Europy z 2022 roku, a jego rywal brązowym medalistą ubiegłorocznych Mistrzostw Świata. Szansę na podium ma też Michał Jarliński (75 kg), którego rywalem będzie Bułgar Ramin Mofid Kiwan.

Przypomnijmy, że w Serbii odbywają się ME, natomiast pozostała grupa naszych reprezentantów przygotowuje się do światowych kwalifikacji olimpijskich w Bangkoku.

Awans na Igrzyska w Paryżu wywalczyły już Julia Szeremeta (57 kg), Aneta Rygielska (66 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg).