Lewińska znowu na podium gimnastycznego Pucharu Świata

gimnastyka Liliana Lewińska

Podczas odbywających się w Taszkiencie zawodów Pucharu Świata w gimnastyce artystycznej Polki wywalczyły aż cztery medale. Trzy z nich zdobyły w układach zespołowych, a jeden przypadł solistce - Lilianie Lewińskiej.

Pierwszy medal podczas weekendu polskie gimastyczki zdobyły w wieloboju układów zespołowych. Po raz pierwszy od ponad dwóch lat biało-czerwone stanęły na najniższym stopniu podium w tej klasyfikacji. To ważna konkurencja, która będzie rozgrywana na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

W niedzielę worek z medalami również otworzyła polska „zbiorówka”. W układzie z pięcioma obręczami Polki zajęły drugie miejsce, przegrywając jedynie z Chinkami.

Następnie w układach indywidualnych zaprezentowała się Liliana Lewińska, która sobotni wielobój zakończyła na szóstym miejscu. Najpierw w finale układu z maczugami uplasowała się na piątym miejscu, a chwilę później w układzie ze wstążką była trzecia i wywalczyła brązowy medal! W zawodach w Taszkiencie Lewińską oceniono na 32.25 punktu. Lepsze od niej okazały się jedynie Niemka Darja Varfolomeev, która uzyskała notę 33.45, oraz reprezentantka Uzbekistanu Takhmina Ikromova, którą oceniono o 0.75 punktu wyżej niż Polkę.

Po kilkudziesięciu minutach Polki zdobyły kolejny medal. W rywalizacji układów zespołowych z trzema wstążkami i dwiema piłkami biało-czerwone zdobyły brąz! Lepsze od naszych były jedynie Francuzki i reprezentantki Uzbekistanu.